Kolejny raz, dokładnie 10. w br. zapraszamy do Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej w związku jej najnowszą aktualizacją zasobów. Przypominamy, że historia Biblioteki sięga 2015 r., choć jej publiczne udostępnienie nastąpiło rok później, w 2016 r. Idea powstała w i-KF i od początku była realizowana naszymi środkami. W ostatnim okresie Biblioteka i jej funkcjonalności przeszły szereg zmian.
Obecna aktualizacja zasobów obejmuje zawartości działów: Czasopisma polskie, Czasopisma zagraniczne oraz Materiały z wystaw.
Jak co miesiąc pojawiły się w Bibliotece nowe zeszyty kilku czasopism. Udostępniliśmy najnowszy zeszyt Świata Erek (2025/05). Ponadto udostępniliśmy lipcowy numer Filatelisty z 2022 roku (2022/07).
Ponadto dokonaliśmy aktualizacji zasobów bazy danych o spisy treści: Filatelisty (2025/07), Świat Erek (2025/04), Tematyk (wyd. elekt. 10). Jednocześnie zapowiadamy, że 1 lipca dodamy do bazy spis treści najnowszego zeszytu Filatel.pl (Filatel.pl (2025/07). Ponadto dokonaliśmy aktualizacji bazy zawierającej spisy treści Biuletynu ArgePolen (2025 nr 118 i nr 119).
W dziale Czasopisma zagraniczne udostępniliśmy zeszyt nr 113 z 2023 Biuletynu ArgePolen.
W dziale Materiały z wystaw dodaliśmy katalog i palmares z wystawy jaka miała miejsce na początku maja br w Warszawie. Materiały te udostępnił nam Kol. Sławomir Chabros.
Wszystkie nowości są oznaczone stosowną grafiką.
Uważny użytkownik znajdzie w Bibliotece nowe narzędzie. Dla wybranych czasopism polskich udostępniliśmy możliwość generowania chronologicznych wykazów zawartości poszczególnych roczników tychże czasopism. To odpowiedź na zgłaszane od jakiegoś czasu sugestie użytkowników. Sądzimy, że z czasem narzędzie to będzie dostępne dla każdego czasopisma.
Jednocześnie, tradycyjnie dokonaliśmy szeregu poprawek w zasobach baz danych związanych z Biblioteką oraz usunęliśmy kilka dysfunkcyjności w pracy Biblioteki. Było do możliwie dzięki informacjom otrzymanym od użytkowników. Za wszystkie tego typu sygnały serdecznie dziękujemy. Jednocześnie upraszamy każdego użytkownika Biblioteki do zgłaszania na adres i.kolo.pzf@gmail.com dostrzeżone błędy, czy w obrębie Biblioteki, która ma służyć wszystkim Filatelistom, stowarzyszonym w PZF, jak i funkcjonującym poza związkowymi strukturami. Współpraca w ramach środowiska przyniesie tylko korzyści.
Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i pozostania na niej! Zasoby dostępne w Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej są przeogromne, każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie.