Cyfrowa Biblioteka Literatury Filatelistycznej to unikatowa inicjatywa, której początki sięgają 2015 r. Idea powstała w i-KF i od początku była realizowana naszymi środkami. Choć kilku osób, które wniosły istotny wkład w jej powstanie nie ma już w gronie naszego koła nadal działamy. Zadanie to traktujemy jako naszą misję. Dzisiaj udostępniamy 13. aktualizację zasobów w 2024 r.

Informujemy o istotnej aktualizacji zasobów Biblioteki w zakresie udostępnianych plików. Wspomniana aktualizacja dotyczy działu Czasopisma polskie, który zmienił nazwę na Czasopisma polskie i polskojęzyczne. Powód zmiany wyjaśnimy poniżej.
W przypadku redagowanego przez Pana Jerzego Zadurowicza czasopisma Ilustrowany Kurier Filatelistyczny (wcześniej Kurier Filatelistyczny) udało nam się pozyskać jedyny brakujący w Bibliotece zeszyt, a mianowicie zeszyt nr 2 (37) z 1927 r. Ponadto odnaleźliśmy w zasobach cyfrowych Biblioteki Jagiellońskiej pliki zawierające zeszyty nr 1-36 Kuriera Filatelistycznego (wcześniejsza nazwa). W naszej Bibliotece te zeszyty powstały poprzez skanowanie czarno-białych odbitek kserograficznych, które kilka lat temu udostępnił nam śp. Kolega Wł. Farbotko. Ich jakość była słaba. Zastąpiliśmy więc stare pliki, nowo pozyskanymi, których jakość jest znacznie lepsza.
W przypadku redagowanego przez Pana Eugeniusza Szczerbana czasopisma Filatelista (Unja) pozyskaliśmy kilkadziesiąt plików cyfrowych brakujących na zeszytów. Są to 2 kompletne rocznik 1911 i 1921 oraz pojedyncze zeszyty z lat 1922 (1 zeszyt), 1924 (2 zeszyty), 1930 (1 zeszyt) i 1931 (11 zeszytów).
Odnaleźliśmy również wydawane przez Polish Philatelic Club London 2 roczniki  redagowanych przez znanego filatelistę Mirosława Bojanowicza Wiadomości Filatelistycznych (1947-1948). Dołączenie tego czasopisma do Biblioteki jest właśnie powodem wcześniej wzmiankowanej zmiany nazwy działu.

W tym samym dziale Użytkownik znajdzie także zakładkę - Single. Zdecydowaliśmy się na nią, gdyż chcemy udostępnić zeszyty tych czasopism, które znamy tylko z tych pojedynczych zeszytów.

Wszystkie nowości zostały oznaczone stosownym znakiem.

Informujemy ponadto, że następna aktualizacja zasobów Cyfrowej Biblioteki skupi się na powiększeniu cyfrowych baz danych o ponad 550 wpisów.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzania naszej strony i pozostania na niej! Zasoby dostępne w Cyfrowej Biblioteki Literatury Filatelistycznej są przeogromne, każdy znajdzie w niej coś ciekawego dla siebie. Apelujemy jednocześnie o przekazywanie nam posiadanych plików cyfrowych, tych które nie są dostępne w naszej Bibliotece!