Przedstawiamy ostatnią już część 8-ekranowego eksponatu zatytułowanego "Józef Piłsudski - Ojciec polskiej niepodległości, II republika" opracowanego przez Eda Andrewsa, Prezydenta POLONUS Polish Philatelic Society. Część 1. została zaprezentowana w dniu otwarcia XXII OWF w Poznaniu.

Eksponatem tym chcemy nawiązać do przypadającej w tym roku 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę i powstania II RP. Wśród Tych, którzy przysłużyli się niepodległości Polski w 1918 roku poczesne miejsce zajmuje Józef Piłsudski.

Prezentowany eksponat jest wykonany zgodnie z wymogami klasy otwartej, mało popularnej w naszym kraju. Warto odnotować, że PZF podjął ostatnio działania zmierzające do popularyzacji tej klasy. Przeprowadzono m.in. szkolenie dla potencjalnych wystawców (organizowane przez okręg wrocławski) a ZG przyjął w ostatnich tygodniach wytyczne do sędziowania (uchwała nr 29), które zostały opracowane w oparciu o aktualne wytyczne FIP dla Klasy Filatelistyki Otwartej (ang. Class Open Philately według GREX Article 5.2 and Open-Philately - Guidelines August 2018).

-

 

Attention, this article is also available in English. To read it go to section "For English readers" (left panel, bottom).