- Szczegóły
- Autor: Juliann Auleytner
{tab title="Intro1"}

Poczta Polska na terenach byłych Niemiec w latach 1919-1920
Tło historyczne
Od 1795 r. Polska była podzielona między Prusy, Rosję i Austrię. W wyniku I wojny światowej Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 r. Sytuacja na granicy z Niemcami była jednak konfliktowa. Powstanie Wielkopolskie trwało od 27 grudnia 1918 r. do 16 lutego 1919 r.
- Odsłon: 1283
- Szczegóły
- Autor: Juliann Auleytner
{tab title="Intro1" theme="Accent Lines" color="red"}
Początki Poczty w Niepodległej Polsce XI.1918–1920

Eksponat w wersji angielskiej pt. Początki Poczty w Niepodległej Polsce XI.1918–1920 powstawał w latach 2004 – 2009. Był wystawiany od 2009 r do 2020 r. na światowych wystawach w Azji, Europie, Ameryce Płn. I Ameryce Południowej. Zdobywał on złote medale, a największym osiągnięciem był duży złoty medal na elitarnej wystawie w Sztokholmie z okazji 150-lecia Królewskiego Towarzystwa Filatelistycznego w Londynie.
- Odsłon: 1307
- Szczegóły
- Autor: Bernard Jesionowski

Kolega Bernard Jesionowski przedstawia kartkę pocztową nadaną w Gdańsku , w sierpni 1923 roku, pocztę Wolnego Miasta Gdańska do odbiorcy w Kłajpedzie Kartka ta ilustruje bardzo rzadką praktykę poczty WMG. Zachęcamy do zapoznania się z materiałem.
- Odsłon: 1314
- Szczegóły
- Autor: Stefan Petriuk
Powracamy do XXXII Konferencji Naukowej Polskiej Akademii Filatelistyki, która odbyła się w dniach 23-24.05.2025 r. w Ciechocinku. W czasie konferencji Kol. Stefan Petriuk, wiceprezydent PAF, , wygłosił wykład pt. "Kompendium rzadko spotykanych stempli poczty niemieckiej w Warszawskim Generalnym Gubernatorstwie, w okresie I wojny światowej".
- Odsłon: 1219
- Szczegóły
- Autor: Janusz Bator
Powracamy do XXXII Konferencji Naukowej Polskiej Akademii Filatelistyki, która odbyła się w dniach 23-24.05.2025 r. w Ciechocinku. W czasie konferencji Kol. Janusz Bator, Ok. Rzeszowski, wygłosił wykład pt. "Czy da się potwierdzić przewóz poczty samolotem z Twierdzy Przemyśl w dn. 12.01.1915?".
- Odsłon: 1206
